Głos Poszkodowanych - strona główna
Strona główna  
Banki :  Forum portalu www.sklepowicz.pl

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 4 z 5
Re: PROFI CREDIT - JAK Z NIMI WALCZYĆ???
Autor: Miśka (IP zapamiętane)
Data: 21 sty 2013 - 12:39:18

Kora Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Wczoraj odebrałam z Sądu w Bielsko-Białej nakaz
> zapłaty,tylko jedna rata nie zapłacona, mam 14
> dni, na sprzeciw, ale też na innym druku jest 10
> dni, wiem, że na sprzeciw jest 14 dni od daty
> odbioru listu, kredyt był na 3000 tys. teraz już
> 13 tys. plus 2 tys kosztów. to lichwa,musiałam być
> w złym stanie psychicznym,w momencie gdy
> zdecydowałam sie na kredyt, zamierzam walczyć,
> znajoma poleca mi biegłego, ale nerwy, bo nie wiem
> kiedy spotkam się, a zaczęło się końcowe
> odliczanie, mentalnie przygotwuje się w razie
> czego do samodzielnego działania, i poproszę może
> o jak najwięcej info. nt. sprzeciwu w kierunku
> Profit, muszę wygrać, bo zginę, są inne kredyty.

Kora, co u Ciebie słychać?
Ja ostatnio wygrałam podobną sprawę do Twojej.
Trzymam kciuki.
Daj znać na jakim jesteś etapie:)

Autor: Anna1987 (IP zapamiętane)
Data: 27 sty 2013 - 15:57:03

Witam,
W styczniu 2013 r. zmarł mój tata. Pozostawił nam długi w 6 bankach. Przeszukując dokumenty znalazłam pismo, że w dniu 06-07-2011 Profi Credit przyznał Panu pożyczkę podając kwotę i numer umowy. We wszystkich papierach nie znalazłam żadnej umowy z tą firmą.

Nie wiem jak się teraz zachować. Myśle, żeby powiadomić doradcę finansowego z tej firmy o śmierci mojego taty przedstawiając jego akt zgonu. Najbliżej mam do doradcy bowiem siedziba firmy i ich oddziały są w innych miastach.

Zorientowałam się przy pomocy internetu, że nie dostane dostępu do informacji o rodzaju umowy i kwocie zadłużenia. Na ich stronie jest informacja, że nie ma umezpieczenia kredytów więc zadłużeniemojego taty będzie trzeba spłacić :(

Takimi informacjami dysponuję. Proszę o pomoc co powinnam w pierwszej kolejności zrobić ! Czt to co sama planuję czy obrać zupełnie inną strategię.

Ciężko mi myśleć o tych sprawach w tej chwili ale słyszałam jak bardzo czasdziała na moją niekorzyść i jak wiele dłużników miał mój tata :(

Autor: Andrea (IP zapamiętane)
Data: 27 sty 2013 - 17:35:52

Anna1987 Napisał(a):
> Witam,
> W styczniu 2013 r. zmarł mój tata. Pozostawił nam
> długi w 6 bankach. Przeszukując dokumenty
> znalazłam pismo, że w dniu 06-07-2011 Profi Credit
> przyznał Panu pożyczkę podając kwotę i numer
> umowy. We wszystkich papierach nie znalazłam
> żadnej umowy z tą firmą.
>
> Nie wiem jak się teraz zachować. Myśle, żeby
> powiadomić doradcę finansowego z tej firmy o
> śmierci mojego taty przedstawiając jego akt zgonu.
> Najbliżej mam do doradcy bowiem siedziba firmy i
> ich oddziały są w innych miastach.
>
> Zorientowałam się przy pomocy internetu, że nie
> dostane dostępu do informacji o rodzaju umowy i
> kwocie zadłużenia. Na ich stronie jest informacja,
> że nie ma umezpieczenia kredytów więc
> zadłużeniemojego taty będzie trzeba spłacić :(
>
> Takimi informacjami dysponuję. Proszę o pomoc co
> powinnam w pierwszej kolejności zrobić ! Czt to co
> sama planuję czy obrać zupełnie inną strategię.
>
> Ciężko mi myśleć o tych sprawach w tej chwili ale
> słyszałam jak bardzo czasdziała na moją niekorzyść
> i jak wiele dłużników miał mój tata :(

Pożyczka była prawdopodobnie ubezpieczona na wypadek śmierci (prawdopodobieństwo graniczące z pewnością) w TU Benefia, więc należy z tej możliwości skorzystać (a to czy będzie to łatwe, czy też trudne - to inna sprawa... raczej to drugie).

Oczywiście najlepiej kierować się bezpośrednio do ubezpieczyciela, ponieważ ani banki, czy też Profi Credit, raczej się do tego kwapić nie będą (choć wydawać by się mogło, że to ich interes, ale sprawa jest dużo bardziej skomplikowana - w skrócie: zarówna bank, czy też Profi Credit, jak i firma ubezpieczeniowa są partnerami biznesowymi i najbardziej zależy im na uzyskaniu środków finansowych od klienta, a nie od siebie nawzajem...).

Odnośnie do spłacania długów po zmarłym tacie. Wszystko zależy od sposobu przyjęcia / odrzucenia spadku. Oczywiście w naszym systemie prawnym niczego nie gwarantuje ani odrzucenie spadku, ani nawet przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza (na pewno nie gwarantuje spokoju...), ale nie robiąc nic, spadkobierca gwarantuje sobie przyjęcie spadku wprost, czyli konieczność spłaty wszystkich zobowiązań zmarłego.

BTW: Jeśli dowiedziała się Pani via internet, że żadnych informacji nt. pożyczki czy umowy Pani nie dostanie to skąd założenie, że pożyczka nie była ubezpieczona? Przecież na stronie Profi Credit przy pożyczkach konsumenckich, wyraźnie jest napisane, że istnieje możliwość ubezpieczenia na wypadek śmierci.

Data: 28 sty 2013 - 17:42:54

Witam,
Faktycznie jest wzmianka o ubezpieczeniu (przepraszam za moje niedoczytanie). Dziekuje za informacje o firmie jaka ubezpiecza kredyty w tej firmie.

Chciałabym napisać pisma do ubezpieczycieli (5 banków) ale nie umiem sie za to zabrać bowiem nie wiem jakie informacje musze napisać w tym piśmie aby nie dać im możliwości wiecznego odpisywania,że tego brakuje albo tamtego :/

Mam zamiar w raz z siostrą całkowicie odrzucić spadek. Mama chyba nie może tego zrobić bowiem spadkiem jest mieszkanie własnościowe i jakby się zrzekła tego to nie miałaby gdzie mieszkać:/ Myślimy, żeby zamienić to mieszkanie na kawalerkę i z różnicy opłacić banki jeśli nie zadziałają ubezpieczenia:/

Data: 29 sty 2013 - 12:51:52

Anna1987 Napisał(a):
> Witam,
> Faktycznie jest wzmianka o ubezpieczeniu
> (przepraszam za moje niedoczytanie). Dziekuje za
> informacje o firmie jaka ubezpiecza kredyty w tej
> firmie.
>
> Chciałabym napisać pisma do ubezpieczycieli (5
> banków) ale nie umiem sie za to zabrać bowiem nie
> wiem jakie informacje musze napisać w tym piśmie
> aby nie dać im możliwości wiecznego odpisywania,że
> tego brakuje albo tamtego :/
>
> Mam zamiar w raz z siostrą całkowicie odrzucić
> spadek. Mama chyba nie może tego zrobić bowiem
> spadkiem jest mieszkanie własnościowe i jakby się
> zrzekła tego to nie miałaby gdzie mieszkać:/
> Myślimy, żeby zamienić to mieszkanie na kawalerkę
> i z różnicy opłacić banki jeśli nie zadziałają
> ubezpieczenia:/

Chyba nie wyraziłam się jasno (za co przepraszam), ponieważ użyłam skrótu proceduralnego. Z informacją o śmierci kredytobiorcy / pożyczkobiorcy i żądaniem skorzystania z polisy ubezpieczenia na życie, należy wystąpić do kredytodawcy / pożyczkodawcy (z kopią aktu zgonu, ponieważ i tak będą tego chcieli, a czego sobie jeszcze - szczególnie ubezpieczyciel - zażyczy... trudno nawet przewidywać). Kredytodawca powinien (właśnie - powinien) przesłać wniosek o realizację świadczenia do ubezpieczyciela, a ubezpieczyciel powinien wypłacić świadczenie beneficjentowi.

Powyższe nie oznacza, że wystąpienie wprost do ubezpieczyciela jest zabronione (ale lepiej nie robić jednego i drugiego jednocześnie...).

Oczywiście najważniejsze są zapisy w umowie ubezpieczeniowej, traktujące o tym za co ubezpieczyciel odpowiada (a te raczej nie są zbyt przyjazne), czyli w jakich wypadkach ubezpieczenie jest wypłacane, a w jakich wypadkach odpowiedzialność ubezpieczyciela jest wyłączona (chodzi o przyczynę śmierci).

Tyle teoria. W praktyce zdarza się, że kredytodawca, po przekazaniu sprawy ubezpieczycielowi umywa ręce i pozostawia sprawę do rozwiązania między Panią a ubezpieczycielem. Oczywiście ubezpieczyciel nie będzie się palił do wypłaty. Jedynym w miarę skutecznym sposobem na zmianę podejścia do klienta, jest pójście do dowolnej kancelarii prawnej po... pismo z nagłówkiem i pieczątką prawnika.

I najważniejsze odnośnie do ubezpieczeń związanych z kredytami. Jeśli umowa kredytowa została wypowiedziana, to najczęściej oznacza to, że równocześnie ubezpieczenie przestało obowiązywać.

Odnośnie do spadku. Ze względu na możliwie skomplikowaną sytuację prawną mieszkania (wspólnota majątkowa, rozdzielność majątkowa, jedyny właściciel, hipoteka, zgoda / brak zgody współmałżonka w umowie kredytowej itp.), ilość spadkobierców i ewentualnych wierzycieli, naprawdę lepiej udać się do doświadczonego prawnika, ponieważ pieniądze wydane na pomoc prawną w takiej sytuacji mogą zapewnić znacznie większe profity, a już na pewno spowodują, że nie będzie strat lub będą znacznie mniejsze.

Jedyne co mogę doradzić (bez wnikania w szczegóły), to samodzielne dokładne przeanalizowanie sytuacji majątkowej odnośnie do mieszkania i rozważenie przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza (wtedy odpowiada się za długi tylko do wartości spadku).

Natomiast działanie polegające na zamianie mieszkania na mniejsze i nawet przekazanie uzyskanej różnicy wierzycielom, może spowodować, że któryś z wierzycieli może uznać to działanie za działanie na swoją szkodę (oczywiście, jeśli różnica nie pokryje długów lub jeśli ubezpieczyciel nie wypłaci ubezpieczenia), a to może mieć nieprzyjemne konsekwencje.

Oczywiste jest, że sprawa spadku i sprawa ubezpieczeń musi się toczyć równocześnie, czyli nie można czekać z decyzją o przyjęciu / odrzuceniu spadku do czasu decyzji ubezpieczycieli, ponieważ można doprowadzić do sytuacji, kiedy długi trzeba będzie spłacać, a sprawa z ubezpieczycielem może się ciągnąć dość długo (bez pewnego sukcesu).

Jak najbardziej można spróbować napisać samodzielnie pismo do kredytodawcy czy ubezpieczyciela i zażądać (czy też poprosić &#8211; jak kto woli) realizacji świadczenia wynikającego z umowy ubezpieczeniowej (wzorów takich pism jest pełno w internecie).

Pisząc wprost: Na forum nie ma miejsca na rozpatrywanie każdego szczegółu sprawy i konkretnych praw przysługujących konkretnym spadkobiercom w odniesieniu do konkretnych części masy spadkowej.

Autor: edyta (IP zapamiętane)
Data: 04 lut 2013 - 18:47:31

witam,czy ktos moze ma napisany odwolanie od nakazu zaplaty do profi credit,bo chyba tvn im nasle,byl u nas pan windykator terenowy dostal 3200 w gotowce i powiedzial ze krydyt splacony,po czym dostalismy teraz pismo ze chca jeszcze 700 odsetek,prosze o pomoc

Autor: camion (IP zapamiętane)
Data: 06 lut 2013 - 10:31:45

?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2013-08-11 02:21 przez camion.

Data: 06 lut 2013 - 16:09:08

Witam,

Tydzień temu razem z mamą zgłosiłyśmy w Profi Credit śmierć mojego taty, który miał tam pożyczkę. Zrobili ksero aktu zgonu, dowodu mamyi powiedzieli, żeby czekać na odpowiedź. W czasie jak tam byłyśmy jeden facet (który nawet sie do nas nie obrucił, siedział cały czas plecami) powiedział pod nosem, że jest ubezpieczenie. Dzisiaj przyszło do mamy pismo, że ma zapłacić 10 000 zł ( 7000 zł było niby wzięte pożyczki a reszta to odsetki opłaty za różne postepowania).
I co teraz ? Nie wiem czy to jest list informacyjny czy nakaz bo mama mnie poinformowała telefonicznie o tym liście. Jedyne co mi do głowy przyszło to to, żeby poszła do ich "biura" i dowiedziałą sie co z ubezpieczeniem i poadziałam jej, żeby poprosiłąo kopię umowy. W całym domu jej nie znalazłam:/

Macie jakieś rady ??? Bo sytuacja jest tragiczna, zwłaszcza, że mama nie ma żadnego dochodu.

Data: 06 lut 2013 - 18:34:34

Anna1987 Napisał(a):
> Witam,
>
> Tydzień temu razem z mamą zgłosiłyśmy w Profi
> Credit śmierć mojego taty, który miał tam
> pożyczkę. Zrobili ksero aktu zgonu, dowodu mamyi
> powiedzieli, żeby czekać na odpowiedź. W czasie
> jak tam byłyśmy jeden facet (który nawet sie do
> nas nie obrucił, siedział cały czas plecami)
> powiedział pod nosem, że jest ubezpieczenie.
> Dzisiaj przyszło do mamy pismo, że ma zapłacić 10
> 000 zł ( 7000 zł było niby wzięte pożyczki a
> reszta to odsetki opłaty za różne postepowania).
> I co teraz ? Nie wiem czy to jest list
> informacyjny czy nakaz bo mama mnie poinformowała
> telefonicznie o tym liście. Jedyne co mi do głowy
> przyszło to to, żeby poszła do ich "biura" i
> dowiedziałą sie co z ubezpieczeniem i poadziałam
> jej, żeby poprosiłąo kopię umowy. W całym domu jej
> nie znalazłam:/
>
> Macie jakieś rady ??? Bo sytuacja jest tragiczna,
> zwłaszcza, że mama nie ma żadnego dochodu.

Podstawowym kryterium działania jest to, jakiego rodzaju jest to pismo i skąd ono pochodzi. Jeśli pochodzi z Profi Credit, to raczej nie ma ono żadnej mocy prawnej. Jeśli jest to pismo z sądu (nakaz zapłaty), to można (trzeba) w ciągu 14 dni złożyć sprzeciw do takiego nakazu zapłaty.

Podstawową sprawą jest ustalenie czy z Profi Credit łączą Pani mamę jakiekolwiek zobowiązania (sam akt małżeński nie powoduje, że automatycznie po śmierci jednego ze współmałżonków, drugi staje się w pełni odpowiedzialny za np. długi zmarłego). Dlatego należy ustalić czy Pani mama jest w jakikolwiek sposób ujęta w stosunku cywilnoprawnym z Profi Credit.

Dokładnie należy sprawdzić (przypomnieć sobie) czy mama nie podpisywała czegokolwiek związanego z umową z Profi Credit np. umowy pożyczki, poręczenia, zgody, poręczenia wekslowego itp. Jeśli żaden stosunek prawny nie łączy Pani mamę z Profi Credit, a postępowanie spadkowe nie zostało zakończone, to można przyjąć, że Profi Credit na chwilę obecną nie może żądać od Pani mamy żadnych kwot z tytułu umowy zawartej ze zmarłym tatą (oczywiście sprawa nie jest taka prosta, że żadnym sposobem nie mogą dochodzić swoich roszczeń, ale w takiej sytuacji sprawa jest już dużo bardziej skomplikowana, a na forum ani poza nim, nie podam Profi Credit możliwych sposobów).

Zupełnie oddzielną sprawą jest sprawa ubezpieczenia. Jak pisałam wcześniej, z ubezpieczenia nie będzie łatwo skorzystać, ale trzeba drążyć temat, ponieważ Profi Credit zawsze będzie chciało dążyć do najbardziej korzystnego rozwiązania dla siebie (proszę poczytać forum - standardem jest żądanie spłaty całej kwoty pożyczki + wyimaginowanych kosztów, pomimo spłaty dużej części lub nawet całości pożyczki). W wypadku ubezpieczenia Profi Credit dostanie tylko tyle ile pozostało do spłaty, a nie kolejny raz całą pożyczkę zawierającą... składkę ubezpieczeniową.

Na marginesie: Tak się kończy jakikolwiek kontakt z tą firmą, czyli np. pozwolenie na skserowanie dowodu tożsamości (należy mieć tylko nadzieję, że Pani mama nie podpisała nic znaczącego, dostarczając akt zgonu). Nadto należy zauważyć, że wpłata jakichkolwiek kwot przez kogokolwiek ze spadkobierców może być uznana za uznanie zobowiązania tak jak i każde niewłaściwie sformułowane pismo. Kontakt z nimi należy ograniczyć do niezbędnego prawnie minimum, czyli poinformowania o fakcie zgonu pożyczkobiorcy, żądania realizacji roszczenia wynikającego ze zdarzenia objętego ubezpieczeniem itd. Oczywiste jest, że takie kontakty najlepiej prowadzić za pośrednictwem prawnika.

Data: 07 lut 2013 - 13:14:42

Witam,
Dziękuję za odpowiedź.

Mama nie miała nawet pojęcia o tej pożyczce. Wyszło to dopiero jak przeglądałam papiery taty. Jak zanosiła akt zgonu to tylko skseroali go, dowód i powiedzieli żeby czekać na odpowiedź.

Dlatego jestem w szoku, że takie pismo przyszło do mamy. I z tego powodu też moja dezorientacja co z tym zrobić. Jutro mama ma tam iść i pytać się co to pismo oznacza, czy jest ubezpieczenie i czy zostanie wypłacone na spłate tego zadłużenia. A w razie wykrętów z ich strony co do pokrycia z ubezpieczenia to zarządanie kopi umowy jaką zawarł z nimi mój tata bowiem w domu nic nie znalazłąm.

Czy to będzie dobre posunięcie ?

Data: 07 lut 2013 - 16:12:24

Anna1987 Napisał(a):
> Witam,
> Dziękuję za odpowiedź.
>
> Mama nie miała nawet pojęcia o tej pożyczce.
> Wyszło to dopiero jak przeglądałam papiery taty.
> Jak zanosiła akt zgonu to tylko skseroali go,
> dowód i powiedzieli żeby czekać na odpowiedź.
>
> Dlatego jestem w szoku, że takie pismo przyszło do
> mamy. I z tego powodu też moja dezorientacja co z
> tym zrobić. Jutro mama ma tam iść i pytać się co
> to pismo oznacza, czy jest ubezpieczenie i czy
> zostanie wypłacone na spłate tego zadłużenia. A w
> razie wykrętów z ich strony co do pokrycia z
> ubezpieczenia to zarządanie kopi umowy jaką zawarł
> z nimi mój tata bowiem w domu nic nie znalazłąm.
>
> Czy to będzie dobre posunięcie ?

Jeśli zwróci się uwagę na kwoty, jakich żądają, to prawdopodobnie ubezpieczenie zostało opłacone. Dlatego nie należy pytać się o ubezpieczenie, ale żądać jego realizacji (numer umowy powinna Pani mieć w piśmie od Profi Credit).

A teraz uwaga. Znając Profi Credit, jeśli zapyta Pani czy Pani mama, czy pożyczka była ubezpieczona, a dodatkowo ujawni Pani fakt, że nie posiada Pani umowy (czyli de facto nie ma Pani się na co powołać) może się zdarzyć, że dostanie Pani informację, że pożyczka nie była ubezpieczona (wątpię, aby dostała Pani to na piśmie).

Dodatkowo, jeśli zażąda Pani kopii umowy, to z dużą dozą prawdopodobieństwa Profi Credit okaże swoją piekielność i poinformuje Panią, że nie jest Pani stroną umowy, więc nie ma Pani prawa występować o kopię umowy (dla Profi Credit jest lepiej, jeśli wie Pani jak najmniej).

Jeśli chodzi o warunki umowy, to dysponuje oficjalnymi (z ich strony - tam już nie są dostępne), ale niestety, już nie stosowanymi (chyba) przez Profi Credit wzorcami (wszystko zależy, kiedy umowa została zawarta).

Tak czy inaczej, w kontaktach z nimi należy zachować wszelkie środki ostrożności i wszystkie ich wypowiedzi (szczególnie wypowiedzi), przepuszczać przez filtr typu: co oni na tym zyskają, a ja stracę. Skrajna nieufność wysoce wskazana...

Data: 08 lut 2013 - 15:35:52

Witam,

Dziekuje za cenne rady jak postępować z tą firmą. Przekazałam je mamie.

Moja mama była dzisiaj w "biurze" tej firmy i dowiedziała się tam, że pismo z kwotą do zapłaty przyszło dlatego bo do centrali jeszcze widocznie nie dotarła informacja o smierci taty. Ale jak sie zapytała ich dlaczego pismo przyszło na jej imię i nazwisko skoro nie wzieła tej pożyczki to sami nie umieli tego wytłumaczyć. Powiedzieli mojej mamie, że kredyt był ubezpieczony i żeby czekać na informacje telefoniczną w tej sprawie.

Troche mi sie to niespodobało jak mi mama powiedziała o telefonicznym kontakcie wolałąbym mieć pisemne potwierdzenie pokrycia pożyczki z ubezpieczenia. Czy jeśli faktycznie sie okaże, że ubezpieczenie zadziała to czy ubiegać się momo to o pisemne potwiedzenie. Boję się, że przez telefon powiedzą że wszystko jest załatwione a za pół roku przyjdzie pismo do zapłaty kwoty powiększonej o straszne odsetki od żekomego nie spłacania kredytu :/

Autor: flame (IP zapamiętane)
Data: 08 lut 2013 - 16:01:17

Anna1987 Napisał(a):
> Powiedzieli mojej mamie, że kredyt był ubezpieczony i żeby czekać na
> informacje telefoniczną w tej sprawie.

Nie czekać, składać pisemny wniosek!

> Troche mi sie to niespodobało jak mi mama
> powiedziała o telefonicznym kontakcie wolałąbym
> mieć pisemne potwierdzenie pokrycia pożyczki z
> ubezpieczenia. Czy jeśli faktycznie sie okaże, że
> ubezpieczenie zadziała to czy ubiegać się momo to
> o pisemne potwiedzenie. Boję się, że przez telefon
> powiedzą że wszystko jest załatwione a za pół roku
> przyjdzie pismo do zapłaty kwoty powiększonej o
> straszne odsetki od żekomego nie spłacania kredytu

Telefonicznie, to sobie można porozmawiać o pogodzie. Z cwaniakami z PC się nie rozmawia. Z nimi się koresponduje, od nich się wymaga i żąda.

Sprawy finansowe uzgadnia się pisemnie.

Konsekwencje uzgodnień słownych mogą być fatalne. Będą was zwodzić przez pół roku, a potem okaże się że spadkobiercy przyjęli spadek wprost i będą zmuszeni solidarnie spłacić zobowiązania zaciągnięte przez spadkodawcę.

Data: 09 lut 2013 - 19:34:10

Składać wniosek ... też tak myślałam tylko zupełnie nie wiem co mam napisać w tym wniosku poza zdaniem ... proszę o wypłatę świadczenia wynikającego z ubezpieczenia kredytu gotówkowego o nr. .... .

Data: 10 lut 2013 - 22:32:25

Anna1987 Napisał(a):
> Składać wniosek ... też tak myślałam tylko
> zupełnie nie wiem co mam napisać w tym wniosku
> poza zdaniem ... proszę o wypłatę świadczenia
> wynikającego z ubezpieczenia kredytu gotówkowego o
> nr. .... .

Widzisz, zastanawiamy się wszyscy JAK to zrobić? z tym wnioskiem... PC działa delikatnie mówiąc "nieczysto" i nieczytelnie.
Prawdopodobnie PC kombinuje jak - mimo wszystko - wykorzystać śmierć Twojego Taty. To bezwzględna hiena!!!
Proponuję Ci wysłać pismo z "prośbą" o wyjaśnienie opisanej sytuacji - w prosty, ludzki sposób - odręcznie i własnymi słowami.
I czekać na odpowiedź (od debili). Pismo - z potwierdzeniem odbioru (żółta karteczka).
Zanim zaczniemy działać od strony prawnej - musisz być zabezpieczona - od strony werbalnej NA PIŚMIE!!! Rozmowy telefonicznej nie nagrasz. A tylko my - ja - Ci wierzymy.
Może tak się zdarzyć, że sprawa oprze się o Sąd. Dlatego MUSISZ być przygotowana. Na telefony do nich - szkoda pieniędzy (znam to z autopsji).
Trzymaj się Dziewczyno, pozdrów Mamę i uwierz... tylko troszkę działania i PC nic Wam nie zrobi

Autor: flame (IP zapamiętane)
Data: 11 lut 2013 - 11:37:24

Anna1987 Napisał(a):
> wynikającego z ubezpieczenia kredytu gotówkowego o nr. .... .

Absolutnie nie można wnioskować o wypłatę świadczenia wynikającego z ubezpieczenia pożyczki! To świadczenie ma za zadanie pokryć koszty niespłaconego kredytu.

Raz jeszcze przeczytaj wskazówki forumowiczki o nicku "Andrea", a najlepiej wydrukuj je sobie i poproś Miejskiego lub Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta lub prawnika z Biura Porad Obywatelskich (działają przy urzędach miasta lub starostwach) o pomoc w sformułowaniu wniosku. Pomoc świadczą bezpłatnie. Rzecznik Praw Konsumenta może dodatkowo zaopiniować twój wniosek. PC czuje respekt przed działaniami monitorowanymi przez wymienione instytucje.

I tak, jak przestrzegała Andrea - mama pod żadnym pozorem nie może:

1. podpisywać pism, które "uprzejmie podłoży" jej PC, szczególnie tych "in blanco" (!);

2. wpłacać żadnych kwot, nawet drobnych (!) np. kilkanaście złotych gotówką w siedzibie biura lub na rachunek wskazany przez pracowników PC.

Spotkałam się z praktyką PC wyciągania nienależnych opłat (niby w celu realizacji wniosku o ubezpieczenie przysługujące w związku ze śmiercią pożyczkobiorcy) od nieświadomych spadkobierców, którzy realizując opłatę uznali zobowiązanie!

UWAGA!
Mama musi być pewna, że nie podpisywała żadnego zobowiązania wobec Profi Credit np. umowy pożyczki, poręczenia, zgody, poręczenia wekslowego.

To bardzo ważne!

P.S.
W związku z tym, że tato był zadłużony w kilku bankach i instytucjach parabankowych, rodzina zmarłego powinna jak najszybciej wystąpić o umorzenie kredytów powołując się na umowę ubezpieczenia (o ile była zawarta) lub rozważyć formę przyjęcia spadku - z dobrodziejstwem inwentarza lub odrzucenie spadku.

Zmieniany 3 raz/y. Ostatnio 2013-02-13 13:58 przez flame.

Data: 12 lut 2013 - 01:43:24

Anna1987 Napisał(a):
> wynikającego z ubezpieczenia kredytu gotówkowego o
> nr. .... .

Jeszcze raz: napisz proszę do PC własnymi słowami żądanie!!!! o wyjaśnienie sytuacji: kwota zobowiązania w kontekście śmierci Taty. O nic ich nie proś!
Wyślij żądanie i czekaj na odpowiedź.
I, jak piszą inni: ŻADNYCH KOMPROMISÓW I PODPISÓW!
Instytycje, o których wspomina @flame, pomogą prędzej jak już będziesz miała do pokazania im "własną inicjatywę" - na piśmie (wierz mi, przechodzę sama podobny koszmar).
A w te instytucje to przecież człowiek. Ja nie miałam szczęścia. Musiałam się strasznie nachodzić od jednego do drugiego.
Teraz jestem w Prokuraturze.
Jeśli potrzebujesz konkretnej pomocy to napisz do mnie: han-kaw@wp.pl

Data: 14 lut 2013 - 21:08:51

Witam,

Dzisiaj byłam załatwiać sprawę wBielsku Białej więc skorzystałam z okazji i weszłam do głównej siedziby Profi Credit. Było jednak 10 min. przed zamknięciem i w sumie na ostatnią chwile złapałam kobiete z windykacji. Powiedziała mi i pokazała teczke z dokumentami dotyczącymi pożyczki mojego taty które BEDZIE jak dla mnie dopiero wysyłać. Powiedziała ( co mnie normalnie zatkało), że mama jest poręczycielem (żyrantem) i dlatego pismo przyszło na jej imię i nazwisko. Matka mi o tym nie powiedziała bo bez wiekszej swiadomosci podpisywała o co jej dawał tata wierząc jej na słowo, że to pomoże pokryć długi. Jest to oczywiście dziecinne no ale niestety moja mama jest mentalnie niesamodzielna pod względem załatwiania takich spraw.

Ta Pani powiedziała, że jezeli ubezpieczyciel pokryje sume pożyczki (7200 zł) to mama musi zapłacić koszty odsetek i postępowania windykacyjnego (1300 zł + 1500 zł) i to najlpepiej zeby jak najszyciej rozłożyć to na raty aby sprawa nie strafiła do sądu bo wtedy dojda jeszcze koszty związane z adwokatem itp. :/ Wystarczy do niej zadzwonić i telefonicznie to zrobić. Oczywiście to odpada bo im nie mozna wierzyć co juz dzieki wam wiem.

Pytanie teraz czy w biurze jakie mają w miescie gdzie mieszka moja mama czy uda sie zawrzec z nimi PISEMNA ugodę i się to spłaci po tej ich smiesznej miesiecznej racie 244 zł ( bo i tak musi to spłacić jako pośrednik).

Powiedziała mi też, że oni nie poinformują o tym czy ubezpieczenie pokryło pożyczkę. Może ubezpieczyciel to zrobi chociaz ona tego nie wiedziała na pewno. A i oczywiscie mozna do nich przedzwonic za jakies1,5 miesiaca bo ubezpieczyciel sie z takimispawami nie spieszy.

Myśle o tym aby za te 30 dni zadzwonic i się samemu dowiedzieć czy pokryli tą pożyczkę.

Osobisicei nie wiem co moja mama powinna zrobic. Czy najpierw kazac im pisemmnie stworzyc porozumienie które podpisze zeby spłacić to co i tak ubezpieczyciel nie pokryje (odsetki) i uniknąć w ten sposób dodatkowych kosztów związanych z postępowaniem sądowym czy wstrzymać się i czekać na ... no właśnie w sumie nie wiem na co jak i tak będą moją mame ścigać jako poręczyciela :/

Najgorzej że moja mama będzie miała tylko emeryture po zmarłym mężu ale jeszcze nie wiadomo w jakiej wysokosci bo czeka na decyzje ZUSu.

Data: 14 lut 2013 - 22:38:31

Aniu zajrzałam na portal sklepowicz.pl

Re: PROFI CREDIT - JAK Z NIMI WALCZYĆ??? nowe

Aniu, ta pani śmierdzi! jak to całe PC. Żadnej ugody!!!! żadnego spłacania odsetek i KOSZTÓW windykacji!!!żadnych rat!!! NIe dzwoń do tej baby!
Niech przyślą pozew do sądu!! to najlepsze rozwiązanie. Wierz mi, damy radę rozprawić się z NIMI.
CYT. DALEJ:

Matka mi o tym nie powiedziała bo bez wiekszej swiadomosci podpisywała o co jej dawał tata wierząc jej na słowo, że to pomoże pokryć długi. Jest to oczywiście dziecinne no ale niestety moja mama jest mentalnie niesamodzielna pod względem załatwiania takich spraw.
NIE OBWINIAJ MAMY, PROSZĘ.

Ta Pani ( JAKA PANI???? - powierniczka oszustów!!!!!) powiedziała, że jezeli ubezpieczyciel pokryje sume pożyczki (7200 zł) to mama musi zapłacić koszty odsetek i postępowania windykacyjnego (1300 zł + 1500 zł) i to najlpepiej zeby jak najszyciej rozłożyć to na raty aby sprawa nie strafiła do sądu bo wtedy dojda jeszcze koszty związane z adwokatem itp. :/ Wystarczy do niej zadzwonić i telefonicznie to zrobić. Oczywiście to odpada bo im nie mozna wierzyć co juz dzieki wam wiem.

A NIECH TRAFI DO SĄDU!!!!!!!!!!!! ANIA, WYGRACIE SPRAWĘ!

NAJPEWNIEJ ZAPŁACILI NIECAŁE 10 PROC. TEJ KWOTY, KTÓRĄ POBRALI OD TATY, JAKO SKŁADKĘ UBEZPIECZENIOWĄ!!!
I TO ONI - PC, BĘDĄ SIĘ MUSIELI ROZLICZYĆ!
Aniu, spróbujcie się trochę wyluzować Ty i Mama (wierz mi, rozumiem jak to strasznie ciężko w takich chwilach)

Pytanie teraz .czy w biurze jakie mają w miescie gdzie mieszka moja mama czy uda sie zawrzec z nimi PISEMNA ugodę i się to spłaci po tej ich smiesznej miesiecznej racie 244 zł ( bo i tak musi to spłacić jako pośrednik).
oDPUŚĆ SOBIE JAKIEKOLWIEK UGODY Z pc!!!
PO CO WAM UGODA??? ZE ZŁODZIEJEM? NIE LEPIEJ WYGRAĆ SPRAWĘ ZGODNIE Z LITERĄ PRAWA? W SĄDZIE. NIE BÓJCIE SIĘ!

Powiedziała mi też, że oni nie poinformują o tym czy ubezpieczenie pokryło pożyczkę. Może ubezpieczyciel to zrobi chociaz ona tego nie wiedziała na pewno.
ONI NICZEGO NIE WIEDZĄ, PO CZYM WINSZUJĄ SOBIE KOSZTY WINDYKACJI Z KSIĘŻYCA WZIĘTE!!!
i oczywiscie mozna do nich przedzwonic za jakies1,5 miesiaca bo ubezpieczyciel sie z takimi spawami nie spieszy.

Myśle o tym aby za te 30 dni zadzwonic i się samemu dowiedzieć czy pokryli tą pożyczkę.
... CZYLI ZAUFAŁAŚ PC....?
Osobisicei nie wiem co moja mama powinna zrobic. Czy najpierw kazac im pisemmnie stworzyc porozumienie które podpisze zeby spłacić to co i tak ubezpieczyciel nie pokryje (odsetki) i uniknąć w ten sposób dodatkowych kosztów związanych z postępowaniem sądowym czy wstrzymać się i czekać na ... no właśnie w sumie nie wiem na co jak i tak będą moją mame ścigać jako poręczyciela :/

PANIE BOŻE, WIDZISZ TO I NIE GRZMISZ????!!!!!

ŻADNEGO POROZUMIENIA, bo z pewnością nie wpłacili pobranej od Taty składki do ubezpieczyciela (to ich powszechna praktyka! żeby zachować do własnej kieszeni 2-3 tyS.
Najgorzej że moja mama będzie miała tylko emeryture po zmarłym mężu ale jeszcze nie wiadomo w jakiej wysokosci bo czeka na decyzje ZUSu.

ZAMIAST SIĘ TERAZ MARTWIĆ - ODPUŚĆ SOBIE, ODPOCZNIJ.
POCZEKAJMY NA RUCH ZE STRONY TYCH ŚWIŃ.
DAMY RADĘ. B

W dniu 12 lutego 2013 10:14 użytkownik Anna Andrzejewska <annaandrzejewska@poczta.onet.pl> napisał:
Dzień Dobry,

Niedawno zmarł mój tata i miał pożyczkę w Profi Credit. Miałam szczęśćie i znalazłam forum sklepowicz.pl. Aktywnie radzę się tam jak z nimi walczyć. Widnieje pod nikiem Anna 1987. Dzisiaj odpisałaś na moją wypowiedź, że jeśli potrzebuje konkretnej pomocy to moge do Ciebie napisać. Więc piszę. Jestem obecnie na etapie pisania pisma z wyjaśnieniami co ma znaczyć pismo z Profi Credit do mojej mamy z wysokością zadłużenia jakie posiadał mój tata. W załączniku wysłałam pismo przeze mnie napisane do tej "firmy". Nie wiem czy takie coś wystarczy aby z ich strony uzyskać wyczerpujące informacje. Orientuje się Pani czy wypowiedzenie umowy anuluje u nich ubezpieczenie od śmierci ? bo taka wzmianka pojawiła się w tym piśmie zaadresowanym do mojej mamy o wypowiedzianej umowie :/

Z góry dziękuję, Anna Andrzejewska

Data: 15 lut 2013 - 08:59:49

Chciałabym zaryzykować i im nie płacić czekając na przebieg wydarzeń. Ale nie jest tak w polskim prawie, że jak jesteś poręczycielem to musisz spłacić kredyt, którego nie spłacił kredytobiorca ??? Jeśli to prawda to moja mama i tak będzie musiała im zapłacić. A ja myślałam o skonstruowaniu ugody aby mama unikneła dodatkowych kosztów sądowych.

Ich ruch będzie taki, że jak wypowiedzieli umowe to za czas jaki ma poręczyciel na spłate a jej nie dokona to poślą to do sądu. A wydaje mi się, że sąd każe to zapłacić poręczycielowi :(

Data: 18 lut 2013 - 19:23:12

Anna1987 Napisał(a):
> Chciałabym zaryzykować i im nie płacić czekając na
> przebieg wydarzeń. Ale nie jest tak w polskim
> prawie, że jak jesteś poręczycielem to musisz
> spłacić kredyt, którego nie spłacił kredytobiorca
> ??? Jeśli to prawda to moja mama i tak będzie
> musiała im zapłacić. A ja myślałam o
> skonstruowaniu ugody aby mama unikneła dodatkowych
> kosztów sądowych.
>
> Ich ruch będzie taki, że jak wypowiedzieli umowe
> to za czas jaki ma poręczyciel na spłate a jej nie
> dokona to poślą to do sądu. A wydaje mi się, że
> sąd każe to zapłacić poręczycielowi :(

Poręczenie znacząco komplikuje sprawę, ponieważ jeśli z ubezpieczenia nie uda się skorzystać, to niestety trzeba będzie się pogodzić z faktem, że trzeba będzie spłacać tę pożyczkę.

Jednakże, trzeba rozważyć w tej sytuacji co najmniej dwie możliwości (choć, po prawdzie obie sprowadzają się do tego samego). Żadna z nich nie jest wspaniała, ale trzeba sprawę rozważyć, ponieważ może chodzić o całkiem spore kwoty.

Jedną możliwością jest przyjęcie tej pożyczki w kwocie, której żąda Profi Credit i zawarcie ugody (opcja o tyle szkodliwa, że eliminuje praktycznie możliwość dochodzenia prawdziwych kwot przed sądem - abstrahując od tego, że takie postępowanie jest wielce na rękę Profi Credit i może spowodować, że pomimo spłacenia pożyczki z ubezpieczenia, Pani mama nadal będzie miała do spłacenia całą pożyczkę, włączając w to składkę ubezpieczeniową). Wniosek: oprócz źle pojętego spokoju (ponieważ taka ugoda wcale nie zamyka drogi sądowej dla Profi Credit, za to praktycznie pozbawia Pani mamę jakichkolwiek możliwości obrony) i konieczności zapłaty wszelkich kwot, jakie Profi Credit sobie zażyczy (bez względu na to czy będą miały one uzasadnienie), wybór tej opcji jest - delikatnie mówiąc - nierozsądny.

Drugą możliwością jest przygotowanie się na pozew ze strony Profi Credit i umiejętne wykorzystanie posiadanej wiedzy. Dzięki temu można osiągnąć znaczne obniżenie wszelkich kwot (nawet o kilka tysięcy złotych).

Prawdopodobnie i tak Pani mama nie uniknie pozwu ze strony Profi Credit, ponieważ wypowiedzenie umowy (pominąwszy - w tej chwili - to czy zostało dokonane zgodnie z obowiązującym prawem) jasno pokazuje, w jakim kierunku Profi Credit będzie zmierzał (pozew o zapłatę i to bez oglądania się na ubezpieczenie).

Oczywiście nie od rzeczy by było zobaczyć umowę, a przede wszystkim datę zawarcia (ponieważ determinuje to pod którą ustawę o kredycie konsumenckim ta umowa podlega), jak również dobrze by było dowiedzieć się, ile rat Pani tata spłacił.

Ważne jest to o tyle, że w wypadku pozwu z weksla (ulubiony środek Profi Credit), nie dostanie Pani tych dokumentów razem z pozwem (dostanie Pani jedynie ksero weksla). Brak takich podstawowych danych praktycznie uniemożliwia wniesienie skutecznego sprzeciwu (podkreślam - skutecznego sprzeciwu, ponieważ z pustego i Salomon nie naleje) a już na pewno bardzo ogranicza pole manewru. Wniosek: Skoro walki w sądzie raczej nie można uniknąć, to należy się do tej walki odpowiednio przygotować, zdobywając przede wszystkim kopię umowy.

Aczkolwiek jednocześnie z przygotowywaniem się do ewentualnej sprawy sądowej należy zapoznać się z warunkami ubezpieczenia (szczególnie wyłączeniami odpowiedzialności) i w praktyce, samemu określić czy są szanse na uzyskanie ubezpieczenia (pokrycia pożyczki przez ubezpieczyciela).

Warunki ubezpieczenia zamieszczam pod tym linkiem: [i.imgur.com]
(obrazek proszę zapisać, ponieważ na serwerze nie będzie on wiecznie...).

Data: 25 lut 2013 - 16:05:54

Witam,

Pomimo, że wysłałam pismo z żądaniem wyjaśnień nie otrzymałam żadnej odpowiedzi.
Co robić ? Proszę o poradę na adres annaandrzejewska@poczta.onet.pl

Jest to bezpieczniejsze (bo szpiedzy PC są wszędzie ) :/

Autor: kaluz (IP zapamiętane)
Data: 19 mar 2013 - 18:22:25

Witam jestem tu nowy, zalegam juz jedną ratę w PC, czy wszystkim gdy już jest wypowiedziana umowa robią takie cyrki z sądem i komornikiem?? Można jakoś sie z nimi dogadac lub podpisać ugodę po spłacie zaległej raty??

Autor: p017k (IP zapamiętane)
Data: 14 kwi 2013 - 19:37:08

Witam wraz z żoną wzielismy kredyt w PC i przez problemy finansowe niewpłacilismy trzech rat co skutkowało wypowiedzeniem umowy przez PC.
sprawa bardzo pdobna jak u wszystkich forumowiczów , lecz tylko jedna żecz nam się niezgadza przy podpisywaniu umowy podpisalismy z żoną zgodę na pobieranie bespośrednio od pracodawcy rat w razie niewpłacanie ich dobrowolnie , lecz mimo tego wypowiedzieli nam umowę .czy ktoś miał z tym doczynienia czy ktoś to jeszcze podpisywał i jak to się ma co do wypowiedzenia umowy z powodu niepłacenia rat ?. prosimy o pomoc .

Data: 15 kwi 2013 - 15:11:09

p017k Napisał(a):
> Witam wraz z żoną wzielismy kredyt w PC i przez
> problemy finansowe niewpłacilismy trzech rat co
> skutkowało wypowiedzeniem umowy przez PC.
> sprawa bardzo pdobna jak u wszystkich forumowiczów
> , lecz tylko jedna żecz nam się niezgadza przy
> podpisywaniu umowy podpisalismy z żoną zgodę na
> pobieranie bespośrednio od pracodawcy rat w razie
> niewpłacanie ich dobrowolnie , lecz mimo tego
> wypowiedzieli nam umowę .czy ktoś miał z tym
> doczynienia czy ktoś to jeszcze podpisywał i jak
> to się ma co do wypowiedzenia umowy z powodu
> niepłacenia rat ?. prosimy o pomoc .

Znając PC, to ma się to nijak do kwestii wypowiedzenia umowy, ponieważ PC i tak skorzysta z weksla w postępowaniu sądowym. Czy mogą wypowiedzieć umowę? Jeśli nie zostały zapłacone trzy raty, to tak - mogą wypowiedzieć umowę. Jest tylko pewne "ale".

Jeśli pracodawca przekazał im kwoty pokrywające zaległe raty (pomijam tu aspekt związany z kodeksem pracy), to w takim wypadku saldo może nie wykazywac zaległości i wypowiedzenie umowy może zostać uznane za bezpodstawne.

Oczywiste jest, że takie argumenty w żadnym razie nie trafią do PC, a sprawa musi się oprzeć o sąd (do którego z pewnością wystąpią z żądaniem wydania nakazu zapłaty na podstawie weksla).

Tak czy inaczej, PC jest znane z tego, że "leci" do sądu z wekslem pod byle pretekstem (naprawdę, powodem wypełnienia weksla może być cokolwiek, łącznie z ich "widzimisię"). Jeśli weźmie się pod uwagę powyższe i dołoży się do tego znane powszechnie fakty dotyczące znacznego zawyżania kwot roszczeń, na które wypełniają weksel, to nie tylko można, ale wręcz należy w wypadku PC składać sprzeciw od nakazu zapłaty, ponieważ dzięki temu można zaoszczędzić sporo środków finansowych (ot taki paradoks).

Inną kwestią jest, na czym oprzeć dany sprzeciw. Choć postępowanie PC jest raczej podobne w każdej sytuacji, to jednak sytuacja każdej osoby jest inna i nie można pisać sprzeciwu - z gotowca (choć oczywiście pewne części będą wspólne dla każdego sprzeciwu ze względu na analogiczność postępowania PC).

Powyższego proszę nie traktować jako swego rodzaju dobicia, ale przedstawienia rzeczywistości, która jest, jaka jest. Przede wszystkim jednak proszę nie popadać w czarną rozpacz, po otrzymaniu nakazu zapłaty na jakąś niebotyczną kwotę (dobry sprzeciw, trafne wnioski i konkretne przeprowadzenie postępowania mogą zminimalizować tę kwotę do rzeczywistych i zgodnych z prawem rozmiarów - bez podtekstów, to nie jest reklama moich usług - wręcz przeciwnie, na forum jest wiele osób, które znają zasady działania PC).

Autor: iwona8218 (IP zapamiętane)
Data: 20 cze 2013 - 20:27:15

Witam ,niestety i ja wpakowałam się w ten nieszczęsny kredyt i powinęła mi się noga w spłacie. Wczoraj do zakładu pracy przyszło pismo od komornika ,że zajmuje mi 50% wynagrodzenia.
Zupełnie się załamałam ,tym bardziej ,że mimo iż mieli adres do korespondencji, nie dostałam zupełnie żadnej informacji na temat postępowania w mojej sprawie ,ani wyroku sądu ,ani pisma od komornika. Koszty sądowe to aż 2500zł ,koszty zastępstwa w egzekucji 600zł ,opłata egzekucyjna około 1400zł ,czy to jest normalne?????Strasznie wysokie koszta. Pożyczałam 3500zł ,a do oddania PC mam 13500...
Po za tym czy komornik ma prawo zając mi aż 50% wynagrodzenia ,gdy sama wychowuję dwójkę dzieci???czy to ma jakieś znaczenie???Zupełnie nie wiem co robić ,mam jeszcze inne zobowiązania i jak mi połowę zabiorą to i tam w końcu komornika będę miała:(
Czy coś jeszcze można zrobić???

Autor: małgosiakgb (IP zapamiętane)
Data: 20 cze 2013 - 21:01:50

Kiedy dostałaś zajęcie?

Autor: Włodek (IP zapamiętane)
Data: 21 cze 2013 - 07:54:18

iwona8218 Napisał(a):
> Witam ,niestety i ja wpakowałam się w ten
> nieszczęsny kredyt i powinęła mi się noga w
> spłacie. Wczoraj do zakładu pracy przyszło pismo
> od komornika ,że zajmuje mi 50% wynagrodzenia.
> Zupełnie się załamałam ,tym bardziej ,że mimo iż
> mieli adres do korespondencji, nie dostałam
> zupełnie żadnej informacji na temat postępowania w
> mojej sprawie ,ani wyroku sądu ,ani pisma od
> komornika. Koszty sądowe to aż 2500zł ,koszty
> zastępstwa w egzekucji 600zł ,opłata egzekucyjna
> około 1400zł ,czy to jest normalne?????Strasznie
> wysokie koszta. Pożyczałam 3500zł ,a do oddania PC
> mam 13500...
> Po za tym czy komornik ma prawo zając mi aż 50%
> wynagrodzenia ,gdy sama wychowuję dwójkę
> dzieci???czy to ma jakieś znaczenie???Zupełnie nie
> wiem co robić ,mam jeszcze inne zobowiązania i jak
> mi połowę zabiorą to i tam w końcu komornika będę
> miała:(
> Czy coś jeszcze można zrobić???

Zrób tak dokładnie jak ja zrobiłem z firmą Best.Opisuję to dokładnie w poście "Ultimo-brak nakazu a już komornik".Przywróciłem termin po 7 latach,również wszczęte zostało postępowanie egzekucyjne,powództwo zostało oddalone a radca prawny na którego złożyłem skargę tłumaczył się przed Rzecznikiem Dyscyplinarnym i nie jest już ich pełnomocnikiem.Firmy windykacyjne działają nieprofesjonalnie i zawsze można z nimi wygrać.Współpracują z nimi najsłabsi prawnicy,którzy po jakimkolwiek ruchu dłużnika staja się bezradni jak małe dzieci!Nie odpowiadają na wezwania sądów o uzupełnienie braków bo nie mają nic do powiedzenia.Zachowaj spokój i powodzenia!

Autor: małgosiakgb (IP zapamiętane)
Data: 21 cze 2013 - 08:09:07

Zdziecinniała pokrako intelektualna - PC to nie jest firma, która wyrywa przedawnione wierzytelności. A poza tym tam nawet sprzątaczka ma więcej wiedzy prawniczej od ciebie, durniu.

Autor: Włodek (IP zapamiętane)
Data: 21 cze 2013 - 08:28:53

małgosiakgb Napisał(a):
> Zdziecinniała pokrako intelektualna - PC to nie
> jest firma, która wyrywa przedawnione
> wierzytelności. A poza tym tam nawet sprzątaczka
> ma więcej wiedzy prawniczej od ciebie, durniu.
Takich prawników jak ty "rozdeptuję"w sporach jak "robaki obłe",wszystko wygrałem!,"przeczołgałem"przed Rzecznikiem Dyscyplinarnym,liczą się efekty a nie bzdurna gadanina a dług u Besta nie był przedawniony ale fatalnie udokumentowany!PC to taka sama "instytucja"jak Kruk,Ultimo,Presco,Prim Inova GmbH,Eos,Best itp. z nieznanego pochodzenia kapitałem zachodnim,które próbują wyciągnąć "kasę"od naiwnych,właściwa edukacja społeczeństwa skutecznie wyeliminuje ich z naszego kraju.Liczą się efekty końcowe a nie wyuczona teoria,która bez dobrego pomyślunku jest nic nie warta!O przestępczej działalności firmy Eos był pogram Tomasza Sekielskiego "Po prostu".

Zmieniany 3 raz/y. Ostatnio 2013-06-21 08:34 przez Włodek.

Idź do strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 4 z 5

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale nie możesz pisać na tym forum.